Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Monday, April 19, 2004

هوای بهاری و روزهای اول مهاجرت

امروز برای اولین بار بعد از پنج ماه با وزش باد مجبور نمی شدید سرتان را مثل لاک پشت بدزدید و تا جایی که گردنتان اجازه می دهد توی یقه کاپشن تان فرو بروید. سرعت باد چهل کیلومتر در ساعت بود ولی دمای 19 درجه سانتیگراد آن خبر از آمدن روزهای گرم و دلپذیر بهاری می داد.

اگر کسی در همین هفته ها مهاجر است بداند که با سرما کاری نخواهد داشت و اگر با باران گاه بگاه و باد مشکلی ندارد، در روزهای اول که هنوز ورودی و خروجی های ایستگاههای مترو را درست یاد نگرفته و زمان بندی آمدن اتوبوس به ایستگاه را پیدا نکرده و لاجرم بیشتر از حد معمول در فضای باز راه خواهد رفت و یا خواهد ایستاد، می تواند از لطف و نرمش هوا استفاده بسیار کند. ضمنا بار دیگر یادآور می شوم که چتر های نازنازی ایکه در تهران حریف باران بدون باد می شدند اینجا در همان روزهای اول می شکنند و یا پشت و رو (پشت برو) می شوند و مرخص می شوند. بهترین راه بارانی کلاهدار و در رفتن از سر راه باران افقی است. نگران جمع شدن آب در معابر و پیاده رو ها نباشید. به مجرد پایان باران دیگر به سختی می توانید اثری از آب در جایی پیدا کنید.

هوا کم کم گرم می شود و درس خواندن برای اهل تحصیل سخت تر می شود. خصوصا اگر تازه وارد باشند و وسوسه دایمی اکتشاف دنیای جدید دایما اعصابشان را قلقلک بدهد. تا چند هفته دیگر، هم شهر به بهشت سرسبز و پر گل تبدیل می شود هم دهها جور بهانه برای گردش و سرگرمی بیرون از منزل جور می شود. سنجاب ها و کبوترهای چاق و پرنده های مهاجر با خوشحالی از دست شما خوراکی دریافت می کنند و سیری ناپذیر هم هستند.

چندین کنسرت فضای باز، برنامه های نمایشی و کارناوال، نمایشگاههای فضای باز رقص و هنر و خوراک کشورهای دیگر، بازشدن پارکهای تفریحی و براه افتادن ساحل ها و پلاژ ها و ... همگی برنامه برنامه شما برای فصل گرما را پر می کنند و وقت هم کم خواهید آورد.

اگر این تابستان گرفتارید و واقعا وقت برای اینجور گردش ها ندارید، اصلا و ابدا غصه نخورید و به خودتان لعن و نفرین نکنید! این برنامه ها همیشه هست و هر سال بهتر و مجهزتر هم برگزار خواهد شد. انشاالله سال بعد.

برای دیدن تصاویر بعضی از برنامه های پارسال می توانید به گالری عکس وبلاگ مراجعه کنید. امسال هم سعی خواهم کرد برایتان تصاویر از نقاط دیدنی و برنامه های جالب به گالری اضافه کنم.

شاد و موفق باشید.


Link to this log     لینک به این نوشته - 1:23 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................