Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Wednesday, September 15, 2004سالروز اولین استفاده از تانک در جنگ

در سپیده دم پانزدهم سپتامبر 1916 سربازان آلمانی که در سنگرهای خود در فرانسه، مابین دهکده های فلور و کرسلت موضع گرفته بودند با شنیدن صدایی عجیب و ناآشنا از درون سنگرهای خود سرک کشیدند و با دیدن قوطی زره پوشی که با گرد و خاک فراوان تلو تلو خوران به سمت آنها در حرکت بود از ترس سرجایشان یخ زدند. در پشت سر این قوطی لرزان که بدون هیچ مشکلی به سمت آنها شلیک می کرد و هیچ گلوله ای به آن کارگر نبود، گروهی از سربازان انگلیسی بهم فشرده شده بودند.

با رسیدن این تانک ابتدایی به سنگر دشمن، آلمانی ها پا به فرار گذاشتند و این پیروزی آسان برای همیشه در تاریخ نبرد های مدرن جایی برای استفاده از نیروی زرهی بازکرد.

خالی از لطف نیست بدانیم که در آن هنگام برای برقراری ارتباط بین تانک و واحد های دیگر جنگی از کبوتر نامه بر استفاده می کردند.

برای دیدن برش طولی یک تانک آلمانی مربوط به اواخر جنگ اول جهانی اینجا کلیک کنید

تانک در سال 1936 توسط ارتش کانادا برگزیده شد و اولین آموزشگاه کاربری آن، همانسال در نزدیکی شهر لندن در انتاریو به آموزش اولین گردان زرهی کانادا مشغول شد. جالب آنکه تا تابستان سال 1939 هنوز هیچ تانکی به خدمت ارتش درنیامده بود و هنرجو ها با تانک های "ام کی سیکس" آموزشی تمرین می کردند.

با شدت گرفتن ناآرامی ها در اروپا و پیش بینی آغاز درگیری در این قاره، کانادا ورود انبوه این مدل را آغاز کرد و تمرین گسترده ارتش با آنها شروع شد. در هفدهم سپتامبر 1939 کانادا به آلمان اعلان جنگ داد و تانکهای کانادایی به همراه سربازان پیاده و واحد های توپخانه آماده نبرد طولانی و پر تلفات جدیدی شدند.

در حال حاضر تانک لیوپارد تنها مدل رسمی جنگی در خدمت ارتش کاناداست (تصویر بالای متن). برای دیدن تصاویر واحد های زرهی ارتش کانادا می توانید اینجا کلیک کنید.

روز خوشLink to this log     لینک به این نوشته - 1:43 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................