Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Thursday, September 23, 2004

دعوای 200 میلیون دلاری بخاطر قفل دوچرخه!

هفته پیش شخصی در سایت خود به مردم نشان داد که چطور با استفاده از یک خودکار بیک می توانند قفل ایمنی دوچرخه ها را باز کنند.

این هفته، ویلیام بیتی از تورنتو، پرونده ای تسلیم دادگاه کرد تا برای تمام خسارات وارده به دوچرخه دارهای آمریکای شمالی و سایر نقاط جهان تقاضای غرامت شود. مبلغ پیشنهادی وکلای مسوول مدعیان، 200 میلیون دلار است!

نقطه ضعف فنی مذکور سالها پیش در یکی از نشریات تجاری گوشزد شده بود ولی نه شرکت سازنده اقدامی برای رفع آن انجام داد و نه فروشندگان از عرضه آن دست برداشتند.

ویلیام بیتی که در صنعت فیلم سازی کانادا فعال است و علاقه زیادی به دوچرخه دارد ابتدا طرح خود را با دفتر امور حقوقی میچل مطرح کرد و سپس با موافقت وکلای این دفتر اکنون در حال آماده کردن لایحه اصلی جهت تسلیم به دادگاه، طی 30 روز آینده می باشد.

قفل مذکور که کریپتونایت نام دارد و در بازار بین 50$ تا 100$ (بسته به مدل) قیمت گذاری شده بود، یکشبه ارزش تجاری و حفاظتی خود را از دست داد. این شکواییه برای پوشش هزینه پرداختی توسط مردم برای خرید اولیه قفل و نیز اجبار آنها به استفاده از سایر وسایل نقلیه - در صورت تمام شدن سایر مدل های قفل در بازار و عدم امکان استفاده از دوچرخه – می باشد. در این پرونده اشاره ای به هزاران دوچرخه به سرقت رفته نشده است چرا که ثابت کردن علت دزدیده شدن دوچرخه کاری خارج از زمان و توان وکلای مذکور است.

علاوه بر شرکت کریپتونایت، نام تولید کنندگان دیگری نظیر نارکو و بایک گارد هم در فهرست متهمین دیده می شود. فروشگاه های بزرگ دوچرخه و لوازم ورزش نیز در این شکواییه نامبرده شده اند.

با توجه به وسعت پرونده و میزان مبلغ مورد درخواست مدعیان، برای به نتیجه رسیدن شکایت و ختم دادرسی به ماهها وقت نیاز خواهد بود.

روز خوش
Link to this log     لینک به این نوشته - 4:00 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................