Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Monday, April 18, 2005

اخبار خوش برای متقاضیان ویزای تحصیلی و نیز متقاضیان مهاجرت والدین به کانادا

طبق طرحی که وزیر مهاجرت و امور شهروندی دولت لیبرال آماده بردن به پارلمان کرده است، تسهیلاتی جهت تسریع مهاجرت والدین و نیز پدربزرگ و مادربزرگ ها درنظر گرفته می شود. این قانون ضمنا امکان کار کردن دانشجویان خارجی را در زمان تحصیل، آسانتر می کند.

این طرح در ادامه در نظر دارد از طریق افزایش بودجه و نیروی انسانی، پروسه citizenship را از 24 ماه به 12 ماه کاهش دهد. ضمنا شرط سنی معافیت از امتحان متقاضیان مسن امتحان شهروندی از 60 سال به 55 سال کاهش خواهد یافت.

لازم به ذکر است که این طرح هیچ تسهیل یا تسریع ویژه ای برای مهاجران سایر انواع مهاجرت در نظر ندارد و حتی ممکن است کمبود نیروی انسانی اولیه بواسطه تسریع این طرح - بدون آمادگی وزارتخانه از بابت نیروی انسانی زبده - موجب کندتر شدن بقیه مهاجرتها شود.

هر چند دولت لیبرال هر گونه ارتباط بین این طرح را با خودشیرینی احتیاطی جهت انتخابات مجدد در بهار آینده را رد می کند، مطرح شدن این تسهیلات که برای اقتصاد کانادا نفع روشنی ندارد از سوی دولتی که سابقه طولانی در اهمال و کندی پروسه مهاجرت و "درآوردن پدر مهاجران" دارد بسیار مشکوک است.

البته باید توجه داشت که متقاضی مهاجرت بدلیل نداشتن حق رای به هیچ درد دولت بحران زده لیبرال نمی خورد در حالیکه بسیاری از تازه سیتیزن ها – که می توانند رای بدهند – در حال اقدام برای مهاجرت والدین خود هستند.

همچنین دادن اجازه کار- در خارج از محل تحصیل- به دانشجویان باعث افزایش متقاضیان تحصیل می شود و دانشگاهها را که – طبق پیش بینی های قبلی تهرانتویی - با شروع دوره توسعه اقتصادی جدید، کم کم وارد فاز مگس پرانی می شوند از این وضعیت خارج خواهد.

روز خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 10:51 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................