Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Friday, May 20, 2005

محافظه کاری که برخلاف مرامش دل به دریا زد – و آب بردش

دیروز عصر خطر از هم پاشیدن دولت از بغل گوش لیبرال ها گذشت. محافظه کاران – به رهبری استیون هارپر- با بهانه قرار دادن ماجرای فساد مالی پرونده تبلیغاتی لیبرال ها – ماه ها تلاش کردند تا کار را به گرفتن رای اعتماد برای دولت بکشانند. هارپر اطمینان داشت که بازی را می برد. در واقع در سایه جو منفی ایکه بخاطر این رسوایی بوجود آمده بود همه نظر سنجی ها نشان از کاهش اعتماد مردم به لیبرال ها بود.

در این میان حزب دموکراتهای جدید – New Democrats (NDP)- با بهره جویی از موقعیت ضعیف دولت و با دریافت چراغ سبز از ایشان توانست بخشی از نظرات خود را در طرح بودجه به کرسی بنشاند و در عوض با این حزب متحد شود.

محافظه کاران که شانسشان برای سرنگونی دولت کمتر شد دست به قمار سیاسی خطرناکی زدند. اتحاد با حزب جدایی خواه کبک – Bloc- شمشیر دو لبه ای بود که به ایشان قدرت رای لازم برای تهدید و سرنگونی دولت لیبرال را می داد، در عوض حزب محافظه کار را در دید بخش انگلیسی زبان کانادا – یعنی اکثریت قاطع مردم- بشدت منفور می کرد. ظاهرا هارپر معتقد بود که واژگون کردن دولت مهمتر از رای مردم است. اختلافات کهنه درون حزبی شدت بیشتری پیدا کرد و در آخرین روزهای کشمکش ناگهان محافظه کاران یکی از اعضای مهم و سرشناس خود – میلیونر صنعتی و مهره مهم سیاسی، خانم Belinda Stronach – را از دست دادند. او اعلام کرد که این حزب را ترک کرده تا در کابینه دولت لیبرال پست وزارت منابع نیروی انسانی را قبول کند. محافظه کاران که این حرکت را ناشی از مدیریت غلط و خودسرانه هارپر می دانستند لیاقت او را در مدیریت مورد تردید قرار دادند اما همه چیز موکول شد به بعد از رای گیری در پارلمان.

کار به تساوی و بازی به وقت اضافه کشید و نتیجه با رای مثبت سخنگوی پارلمان به نفع لیبرال ها به پایان رسید. استیون هارپر با چشم های قرمزی که در یک میلیمتری گریه بودند پشت میکروفن آمد و به تلخی شکست خود را انکار کرد و تصمیم حزب محافظه کار را به ادامه این حرکت و سرنگونی آتی دولت لیبرال اعلام کرد. بنظر می رسد سرنگونی استیون هارپر زودتر از سرنگونی دولت لیبرال اتفاق بیافتد. قمار سیاسی بازنده هارپر در الحاق با بلاک کاهش بیشتر رای مردم را به این حزب در پی دارد و این در حالیست که این حزب بیش از پیش به حمایت مردم نیاز خواهد داشت.

پاول مارتین اعلام کرد که حزب لیبرال امشب برای جشن و پایکوبی خواهند رفت.

بقول دوستی ایرلندی:
It's easy to hate the Conservatives everywhere

وقت بخیر


Link to this log     لینک به این نوشته - 9:55 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................