Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Thursday, December 01, 2005

ماه کریسمس رسما شروع شد!

نه اشتباه نشده! اینجا واقعا یکماه تمام مردم سرگرم کریسمس هستند (بلکه بیشتر! چون خیلی از مراکز خرید از نیمه دوم نوامبر آذین بندی ها را شروع می کنند). بهر حال از ساعت 9 دیشب حتی محافظه کارترین و سنتی ترین موسسات و مراکز هم رسما به پیشواز کریسمس رفتند و آذین بندی و درخت های کاج کریسمس خود را افتتاح کرده اند.

در کانادا، البته برای حفظ احترام سایر ادیان و باورها و به منظور شریک کردن آنها در این ماه پر حرارت و انرژی، از عبارت کریسمس استفاده نمی شود و صرفا به لفظ "موسم تعطیلات" اکتفاء می کنند و درخت کاج غول پیکری که هر ساله در میدان شهرداری نصب و آذین بندی می شود به نام درخت تعطیلات نامگذاری می شود.

مراکز خرید معتبر برای این ایام حسابی تغییر دکور داده اند و درخت های متعدد و چراغانی و تزیینات زیبا با نور پردازی خوب به جذابیت آنها افزوده است. اگر تازه به کانادا آمده اید توصیه می کنم از آنها دیدن کنید و این تجربه خوب اولین کریسمس در کانادا را بخودتان خوش بگذرانید. ایده سرگرم کردن مردم به مدت یکماه در اول فصل سرما، فکر خوبی است که باعث می شود مردمی که خیلی تابستان را دوست داشته اند و دارند برایش دلتنگی می کنند سرشان حسابی گرم شود و کم کم ذهنیت خود را برای برف و سرما آماده کنند.

قیمت اجناس هم با نزدیکتر شدن به کریسمس کاهش زیادی پیدا می کند و از فردای کریسمس که دیگر میلی به خرید هدیه وجود ندارد، حراجی های اساسی شروع می شوند و تا چند هفته مردم سرشان به گرفتن تخفیف های آنچنانی گرم است.

اگر به برف و اسکی و برف بازی علاقه مند هستید، دو ماه ژانویه و فوریه برای شما بهشت سفید خواهند بود. از هر طرف که یکساعت رانندگی کنید به چند پیس اسکی می رسید. چند پیست کوچک درون شهر نیز از اواخر ژانویه باز هستند و پذیرای علاقه مندان به اسکی وسط هفته.

ایرانی ها بعد از اتمام هفته های حراج بعد از کریسمس، کم کم حواسشان جمع برنامه عید نوروز می شود و تا هفته سوم ماه مارس مرتب به جنب و جوششان در این مورد اضافه می شود. ماه مارس که تمام می شود زور سرما هم تمام شده و بهار کم کم خودش را به شهر می رساند و سبزی و خرمی به شهر برمی گردد.

طبق یکی از اصول مهم اقتصاد، مهمترین تعیین کننده وضع فروش ایام عید، دیدگاه مردم در مورد خوب یا بد بودن وضع مالی خودشان است. در واقع مهم این است که مردم احساس کنند امسال وضعشان بهتر است. در اینحالت – صرفنظر از اینکه واقعا وضعشان بهتر شده یا نه- شروع به خرید مضاعف می کنند و ترقی چشمگیری در بازار کالاهای مصرفی رخ می دهد. امسال با توجه به رشد قیمت مسکن و بهبود نسبی بازار سرمایه، ذهنیت خوبی در اکثریت مردم وجود دارد و پیش بینی می شود فروش امسال خیلی خوب باشد.

میزان بیکاری در کانادا در این سه ماهه به پایین تر میزان خود در سی سال گذشته رسیده واین یعنی عده بیشتری شب عید صاحب حقوق و درآمد هستند و علاقه مند به خرج کردن.

نکته آخر اینکه اگر نسبتا تازه به کانادا آمده اید و بتازگی و برای اولین بار کارت اعتباری گرفته اید مواظب باشید خارج از اندازه خرج نکنید! تغییر عادت خرید از سیستم چپه چپه اسکناس به یک کارت کوچک پلاستیکی می تواند در ماه های اول مقداری اضافه خرج روی دستتان بگذارد.

ایام خوش!


Link to this log     لینک به این نوشته - 11:11 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................