Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Monday, January 09, 2006

زمستان ملایم، مغازه دار رزمی کار و ورود مهاجر جدید

اگر دارید چمدان می بندید که همین هفته به کانادا بیایید یا همین چند روزه به کانادا وارد شده اید، ظاهرا بلیطتان برده چون از زمستان آنچنانی منفی 25 درجه و سوز منفی 38 درجه – که مخصوص این روزهاست – هیچ خبری نیست!

البته تضمینی هم بر گرم ماندن هوا وجود ندارد و ممکن است هفته دیگر همین موقع زمین و زمان یخ زده باشد. فعلا کیف کنید و به کارهایتان برسید.

موضوع دیگر، فیلم خبری کوتاهی است که دوستی معرفی کرده که ماجرای مغازه داری ایرانی الاصل ساکن آمریکاست که دزد چاقو کشی را که قصد زدن دخل مغازه را داشته کتک زده و با اردنگ از مغازه بیرون انداخته و بعد با موبایلش از پلاک ماشین دزده عکس گرفته و گیرش انداخته.( ترکیب هنر رزمی چند هزار ساله با تکنولوژی دو سه ساله)

کلاس های رزمی که در تهران محبوبیت زیادی دارند و پر هستند از هنرجویان مشتاق ، اینجا برو بیایی ندارند و مگس می پرانند. دلیلش هم نبودن کاربرد کتک کاری و دست به یقه شدن در زندگی روزمره است. در واقع اگر هم کسی جوش بیاورد از ترس دادگاه و زندان و خسارات مالی هنگفت ضرب و جرح، جرات کتک کاری ندارد و قائله درجا – در موارد نادری در حد چند متلک آبکی - تمام می شود.

ضمنا در مورد مهاجر جدید باید گفت که الحمدالله اوضاع خوب پیش می رود و دارد تافلش را می خواند و در کنارش در شاخه ایکه خیال دارد در آن کار کند مشغول به کار داوطلبی است و حقوقکی هم می گیرد و سرگرم ساختن زندگی و جا افتادن است.

همانطور که قبلا هم گفتم، مسیر ترقی و پیشرفت هر مهاجر تازه وارد، چیزی است که خودش باید انتخاب کند و در آن تلاش و فعالیت کند و با همت و پشتکار به موفقیت برسد. از آنجائیکه این مجموعه – تقریبا - شرح حالی واقعی بود و این دوست ما هم راهش را انتخاب کرده، نوشتن بیشتر در مورد ضرورت ندارد زیرا بقیه داستان موضوعی شخصی و اختصاصی است که لزومی به اشتراک آن با بقیه مهاجران نیست.

ایام بکام


Link to this log     لینک به این نوشته - 2:48 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................