Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Tuesday, January 03, 2006

میراث فرهنگی و مسافرت به کانادا

خبرگزاری میراث فرهنگی مقاله ای عرضه کرده به نام "سیر تا پیاز سفر به کانادا" که در این آدرس قرار دارد.

هر چند فکر می کنم هنوز زود است "مسافرت به کانادا" را جزو میراث فرهنگی به شمار بیاوریم (!!!)، ولی بد نیست کمی سر بسر نویسنده مقاله بگذاریم :

- نویسنده حجم زیادی مطلب پراکنده را بطور بریده و وصله شده در یکجا جمع کرده که برخلاف نامش "سیر تا پیاز" مسافرت به کانادا را پوشش نمی دهد. (شاید بهتر بود نام مقاله را می گذاشتند "یک سیر پیاز" مسافرت به کانادا.

- قیمت ها بعضا اشتباه هستند. هزینه بلیط اتوبوس – یا بهتر بگوییم سرویس حمل و نقل شهری (تی تی سی)- دو و نیم دلار است (که در صورت خرید ده دلاری یا بیشتر، مشمول تخفیف می شود). بلیط هواپیما هم بسته به فصل و کلاس و ساعت و روز فرق می کند و باید خودتان با آژانس هواپیمایی – یا وب سایت خط هوایی مربوطه چک کنید.

- پولی را که در مخزن شیشه ای کرایه اتوبوس می ریزید می شمرند. یک سنت آن کم باشد کار بیخ پیدا می کند. یعنی راننده کارشناس شمردن پول خرد در حال ریخته شدن بدرون مخزن است. می گویید نه؟ خودتان امتحان کنید. البته اگر سر از کلانتری درآوردید به خودتان مربوط است!

- در شهر Niagara-On-The-Lake گوش توریست را می برند و می گذراند کف دستش! اگر پول اضافه ندارید، از خیر دیدن این شهر بگذرید. دیدن آبشار نیاگارا و بازدید از جاذبه های توریستی تورنتو بقدر کافی سر توریست را گرم خواهد کرد.

- این دوستی که گفته اند مواد غذایی ایرانی به وفور پیدا می شوند، یادشان رفته بگویند که در طولانی ترین خیابان دنیا، باید کجا دنبال این مواد غذایی بگردید.

و اما یک نکته در دفاع از این مقاله:

طول خیابان یانگ که نویسنده آنرا 1900 کیلومتر ذکر کرده و بعضی آن را غیر قابل باور دانسته اند، تقریبا درست است.

طول این خیابان – که بعنوان طولانی ترین خیابان پیوسته در دنیا شناخته می شود – حدود 1896 (یکهزار و هشتصد و نود و شش) کیلومتر است و از دریاچه انتاریو شروع می شود و بعنوان خط میانی شهر تورنتو رو به شمال می رود و بعد از خروج از تورنتوی بزرگ به اسم مشترک "یانگ – بزرگراه 11" شناخته می شود و از چند شهر کوچک عبور می کند و کم کم به سمت غرب منحرف می شود و به دریاچه Superior ختم می شود. این خیابان روی معبری ساخته شده است که سرخ پوستان Huron استفاده می کرده اند.

ضمنا بدلیل اینکه کانادا دومین کشور پهناور دنیاست – با هواپیما از شرق به غرب این کشور را می شود در 9 ساعت طی کرد (یعنی اندکی بیشتر از فاصله تهران تا لندن!)- همه فاصله ها و مسافات در این کشور بزرگتر از چیزی هستند که ما در ایران به آنها عادت داریم. پس خیابان یانگ تنها بخش کوچکی از استان انتاریو را طی می کند. استان انتاریو تقریبا معادل دو سوم مساحت ایران است و این در حالیست که در بین بقیه استان های کانادا از نظر وسعت رتبه چهارم را دارد.

یک نکته جالب دیگر این است که استان انتاریو بیش از 250 هزار دریاچه کوچک و بزرگ دارد.

ایام خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 4:32 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................