Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Thursday, April 13, 2006

کانادا سوار بر بالهای توانگری

اداره آمار کانادا، روز پنجشنبه گذشته در گزارش خود بنام "وضعیت اقتصاد کانادا" اعلام داشت که کانادا در وضعیت رو به رشد جهانی شدن اقتصاد، عملکردی خوب داشته و "بر بالهای توانگری سوار است".

کاهش قیمت ها در بخش پوشاک، لوازم خانگی و محصولات الکترونیکی بطور متوسط برای هر خانوار حدود 294 دلار صرفه جویی بهمراه داشته است که دلیل آنرا رشد اقتصادی کانادا و تقویت دلار این کشور و اثر گذاری آن روی هزینه اجناس وارداتی از آسیای دور، ارزیابی می کنند.

این افزایش اقتدار مالی را در ارسال چک های 400 دلاری برای تمام بزرگسالان مقیم استان آلبرتا در سال 2005 نیز می توان مشاهده کرد.

در این روزهای پر تغییر و نوسان، اقتصاد در حال تطبیق یافتن با حرکت تبادلات تجاری به سمت آسیاست. برای مثال، بخش انرژی سرگرم توسعه منابع جدید است، در حالیکه بخش تولید – علیرغم تنش های موجود – از هجوم سرمایه گزاران و غنای منابع، استفاده زیادی برده است.

البته نباید فراموش کرد که این رشد افتصادی به آسانی بدست نیامده است: تقویت دلار اسباب نگرانی تولید کنندگان فعال در بخش صادرات شده و ایشان می ترسند که گرانتر شدن هزینه صادرات باعث کاهش توان اقتصاد در این ناحیه شود.

این در حالیست که به گفته اداره آمار کانادا "تا امروز، هیچ دلیل و گواهی بر تایید این نگرانی ها دیده نشده است. علیرغم جابجایی هایی در بعضی بخش های اقتصادی، کانادا رکورد 30 ساله خود در پایین ترین میزان بیکاری، بالاترین ارزش در املاک و دارایی ها، و رشد فزاینده اضافه درآمد دولت داشته است."

در مجموع 62 درصد صنایع کانادا در سال گذشته رشد چشمگیر داشته اند که نسبت به میانگین دراز مدت 59 درصدی این کشور، پیشرفت خوبی بشمار می آید. از سال 2003 بهای کالاهای ماندگار و نیمه ماندگار، به ترتیب 2.6 و 1.4 درصد کاهش یافته اند.

نرخ تورم، نرخ بهره ها و نرخ رشد بازار سهام در سال گذشته ثابت ماندند.

کانادایی ها استقبال بیشتری از تراک و اس یو وی – ماشین های دو دیفرانسیلی ورزشی تفریحی – کردند و مصرف انرژی در کانادا، علیرغم افزایش بهای نفت، بیشتر شد. این درحالی است در ایالات متحده، گرانی سوخت منجر به روی آوردن گسترده مردم به خودروهای کم مصرف شده است.

روز خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 2:11 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................