Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Monday, September 11, 2006

سالروز یازده سپتامبر

این دوشنبه پنجمین سالگرد واقعه یازده سپتامبر است که البته انواع حرف و حدیث در مورد اینکه کی مقصر بود و کی دست داشت و کی نداشت و ... زیادست که در حوصله این وبلاگ نیست.

ماحصل این بامبول این بود که آن سال کذایی شش ماه به مدت پروسه پرونده همه دوستان منتظر ویزا اضافه شد و هنوز که هنوز است هر وقت یک ایرانی الاصل بخواهد از هر مرزی وارد ایالات متحده شود باید فرم پر کند و انگشت نگاری شود و تاریخ تولد خانم والده و ابوی عزیزش را به میلادی گزارش کند و آدرس مهد کودکی که در آن پیش دبستانی را خوانده بنویسد و بگوید در دو سال گذشته کجا ها مسافرت رفته و چند بار دست در دماغش کرده و چند بار سرش را خارانده و صاف و مودب به ایستد تا اگر مامور اداره مهاجرت از ادب و نزاکتش خوشش آمد بعد از یکساعت علافی و فس فس و ابرو بالا انداختن بالاخره شاپالاقی مهر مربوطه را بنوازد تا ایشان بتواند برای دیدن عموجان یا خاله جان یا اصولا هر گونه گردش در تنها کشوری که کانادا با آن مرز خاکی دارد – که طولش به اندازه فاصله تهران تا آمستردام است!- وارد این مملکت بشود.

البته یادش نرود که باید پیش از خروج از ایالات متحده حتما خروجش را گزارش کند و مهر خروج نوش جان کند تا دفعه بعد حالش را نگیرند و فقط همان اندازه اذیتش کنند و نه بیشتر!

ضمنا در این واقعه گویا چهل پنجاه نفر کانادایی هم کشته شده بودند و بخاطر بهم ریخته بودن وضعیت پرواز ها، چندین پرواز در آسمان ایالات نیویورک به کانادا هدایت شده و در چند شهر کانادا فرود اضطراری کرده بودند و تعداد مسافران سرگردانی که ویلان شده بودند به حدی زیاد شده بود که هتل ها و مسافرخانه ها پر شدند و حتی مدارس و خوابگاهها ها دیگر جا نداشتند و مردم داوطلب شده بودند و در خانه هایشان به آنها موقتا جا داده بودند تا پرواز برگشتشان درست شود.

ضمنا عده ای هم از پدر و مادر های نه چندان انگلیسی بلد که برای دیدن بچه هایشان در کانادا در همان روز در پرواز بودند، پرواز بین اروپا و کانادا را از دست داده بودند و چندین روز توی فرودگاههای اروپایی سرگردان شده بودند.

همین


Link to this log     لینک به این نوشته - 12:12 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................