Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Friday, December 08, 2006

امروز

سرمای زودرس امسال را در حالی تجربه می کنیم که هنوز 12 روز به شروع تقویمی زمستان باقی مانده. امروز هوا در وضعیت ساکن منفی 12 و سوز منفی 20 است. یعنی وقتی سوز می وزد (که 90% مواقع هم می وزد) اگر در معرض هوا قرار بگیرید هر جای شالگردن یا دست کش یا کاپشن شما، درست شما را پوشش نداده باشد فورا متوجه می شوید.

قبلا گفته بودم که زیاد روی آوردن لباس گرم به کانادا اصرار نکنید چون حریف زمستان های اینجا نیستند و مجبور می شوید بگذاریدشان کنار و از اول همه چیز را بخرید. دوستی ایمیل زده بودند که شما گفتید لباس های زمستانی اینجا از تهران ارزانتر یا هم قیمت تهران هستند ولی ما هر چه دیده ایم گرانتر بوده اند.

در پاسخ باید گفت این مقایسه بستگی به این دارد که شما قبلا در تهران چه حدود قیمتی مد نظرتان بوده و حالا اینجا کجا دارید دنبال جنس می گردید. ضمنا ایام کریسمس بدترین زمان برای تکمیل البسه زمستانی است چون همه دارند مثل جاروبرقی اجناس را می برند و هیچ چیزی باقی نمی ماند که کارش به حراج بکشد.

من قبلا چند بار اشاره کرده بودم که زودتر شروع کنید به تکمیل و تجهیز البسه زمستانی. الان اگر می خواهید جنس ارزانتر بخرید چاره ای ندارید جز اینکه صبر کنید تا اواسط ژانویه که دوره مگس پرانی فروشنده ها شروع می شود و برای جلوگیری از باد کردن اجناس آنها را حراج می کنند که البته اگر البسه زمستانی تان را هنوز تکمیل نکرده اید تا آن موقع ممکن است سینه پهلو کرده باشید و کارتان بیخ پیدا کرده باشد.

اگر به حرف من گوش نداده بوده اید و قبلا خرید نکرده اید و یا اینکه الان وارد کانادا شده اید و اگر می خواسته اید هم نمی توانسه اید که بموقع خرید کنید، چاره ای ندارید جز اینکه بگردید و در همین بازار بل و بشو خرید کنید و شانس تان را امتحان کنید و خرید بموقع فصلی را بگذارید برای زمستان بعد.

بهر صورت بهترین و گرمترین کاپشنی که با خود به کانادا می آورید براحتی در سرمای زمستان اینجا سوسک می شود و می رود دنبال کارش. پای شما هم در عرض نیم ساعت توی پوتین و بوت و نیم بوتی هم که با خود می آورید یخ خواهد زد.

پس بودجه ای برای خرید این اقلام کنار بگذارید. پیشنهاد: فرض کنید 250 دلار برای هر نفر آدم بزرگ، شامل 150 دلار کاپشن و 50 دلار بوت و 30 دلار شالگردن و کلاه پشمی و 20 دلار دست کش که باید بتوانید با خرید بموقع این مبلغ را به زیر 200 دلار ببرید. (اگر برای سال اول زیرشلواری کرکی با خود بیاورید بد فکری نیست، از سالهای بعد پاهای شما به هوا عادت می کند و چندان نیازی به آن نخواهید اشت).

بعد از خرید آنها دیگر سرما با شما کار خاصی ندارد. از دیدن منظره منجمد خیابان و یا برف هم نباید بترسید! یادتان باشد که مردمی از نقاط گرمسیر استوایی به این کشور مهاجرت می کنند که در عمرشان برف ندیده اند و اصولا نمی دانند صفر درجه یعنی چه! چه برسد به سوز منفی 20 یا – در ژانویه منفی 38- درجه! شما که لااقل یک زمستان نیم بند دیده اید و می دانید یخبندان و برف چیست.

ضمنا سعی کنید در زمستان لایه لایه لباس بپوشید. یعنی یک ژاکت روی پیراهن خود بپوشید و بعد رویش کاپشن بپوشید و بعد شالگردن و کلاه پشمی و دست کش و تشکیلات را ردیف کنید. اینطوری وقتی وارد فضا های سربسته، مثل محل کار یا مرکز خرید می شوید می توانید با احساس گرما از میزان پوشاک کم کنید و با احساس سرما، کم کم به آن بیافزاید و تا حدودی درجه حرارت را کنترل کنید.

داروی سرما خوردگی هم با خود به کانادا بیاورید. این دارو ها از تهران گرانتر هستند و اوایل کار خرید آنها برای شما هزینه زیادی به حساب خواهد آمد. البته مواظب باشید که داروهای کدئین دارد (مثل استامینوفن کدئین) جزو داروهایی هستند که بدون نسخه دکتر داده نمی شوند و ممکن است ورود آنها به کانادا محدود یا ممنوع باشد و در فرودگاه به مشکل برخورد کنید.

ویتامین ث بهترین دوست سلامتی شما در روزهای زمستان است. مراقب باشید بحد کافی این ویتامین را مصرف کنید. ضمنا سوپ های متعدد و خوشمزه ای به قیمت بسیار ارزان در سوپرمارکت ها به شکل کنسرو فلزی و کنسرو مقوایی فروخته می شود که در ظرف چند دقیقه گرم شده و حاضر می شوند و اگر وقت پخت و پز ندارید و یا گاها هوس سوپ دارید اما حوصله اش را ندارید، راه خوبی برای دستیابی به سوپ داغ در روز های سرد زمستانی هستند.

روز خوش!


Link to this log     لینک به این نوشته - 9:54 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................