Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Friday, January 19, 2007

سخنی جدی با مهاجرهای آینده: گلوبال وارمینگ چه ربطی به مهاجرت شما دارد؟

در چند هفته اخیر:

ونکوور چندین بار با طوفان های شدید دست و پنجه نرم کرد و نتیجه آن دفن شدن چندباره شهر در زیر برف، شکستن درختان متعدد و سقوط آن بر روی خانه ها و اتومبیل ها، سیل در جاده ها، قطع برق دهها هزار خانه، راه افتادن زمین، هزار ها تصادف اتومبیل کوچک و دهها تصادف منجر به جرح در شهری که همواره به داشتن هوایی ملایم و دلپذیر در 365 روز سال مشهور بود و آرامش آن زبانزد.

در مرکز اروپا سیل های متعدد براه افتاد. در این میان چند شهر آلمان – از جمله هامبورگ – با بسته شدن راهها و خرابی خانه ها و قطع خدمات شهری روبرو شدند.

طوفان در اروپا بهمراه بادهایی با سرعت 190 کیلومتر در ساعت در کشورهای مثل آلمان، انگلستان، فرانسه و هلند نزدیک به 30 نفر را کشت. این طوفان باعث تخریب تاسیسات برق، فرو افتادن درختان بر روی خانه ها و معابر، مختل شدن شبکه حمل و نقل و لغو صدها برنامه پرواز هواپیما ها و حرکت کشتی ها و حتی قطار ها شد! بنحوی که راه آهن برلین – که یکی از مهمترین ایستگاههای قطار در خاک اروپاست بکلی تعطیل گردید. این طوفان رو به شرق اروپا در حرکت است.

یخبندان شدید در کالیفرنیا منجر به از بین رفتن هزاران تن محصول مرکبات باغهای این ایالت آمریکا شد.

و این داستان ادامه دارد... اما چرا؟

با گرمتر شدن روزبروز هوا – که دلیلش را به چندین عامل نسبت می دهند و هنوز هیچ کس نمی تواند بطور 100% ثابت کند تقصیر کدامشان است – قطب ها در حال ذوب شدن و از بین رفتن هستند. قطب ها و مدار استوا در دو سوی کره زمین – در اقیانوس اطلس و نیز اقیانوس آرام- سیستم های شوفاژ مانندی ایجاد کرده بودند که اکنون در حال ازبین رفتن هستند.

مهمترین جریان های آبی تاثیر گذار بر آمریکای شمالی در اقیانوس اطلس گلف استریم Gulf Stream (جریان آب گرم) و لابرادور Labrador (جریان آب سرد) هستند و در اقیانوس آرام بنام های نورث پاثیفیک دریفت North Pacific Drift (جریان آب گرم) و آلاسکا کارنت Alaska Current (جریان آب سرد) خوانده می شوند.

با توجه به اینکه جریان های آبی ایکه از استوا بالا می آیند در جهت عقربه ساعت حرکت می کنند، در طول ده هزار سال گذشته با آوردن گرمای منطقه استوایی به حاشیه شمالی و غرب اروپا (در اقیانوس اطلس) و غرب کانادا (در اقیانوس آرام)، مسول ملایم شدن زمستان های این نواحی بوده اند. جریان های آبی سردی که از قطب ها رو به پایین حرکت می کنند برخلاف جهت عقربه های ساعت حرکت می کنند و مسول زمستانهای خشن و سرد در نواحی آتلانتیک کانادا و سواحل شرقی روسیه هستند.

با آب شدن تدریجی قطب ها این سیستم در حال از بین رفتن است. یعنی زمستان های شمال و غرب اروپا و مناطق غربی کانادا – خصوصا بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور- در حال خشن تر و شدیدتر شدن هستند و زمستان های نواحی شرقی کانادا در حال ملایم تر شدن می باشند.

ونکوور در خلال چند دهسال آینده شاهد صدها طوفان دیگر خواهد بود و بوران و بارش های شدید برف کم کم اعتبار چندین ساله این شهر را در داشتن هوایی ملایم و دلپذیر از بین خواهند برد. بنادر شرقی کانادا نیز سابقه بدنامی ناشی از زمستان شدید و برف های چند متری خود را از دست خواهند داد.

نتیجه نهایی این تحول ملایم شدن زمستان ها در شرق و شدید تر شدنشان در غرب کاناداست. اما این مشکل اصلی نیست، مشکل واقعی در این است که این تغییر بطور ملایم و پیوسته پیش نخواهد رفت و تا مستقر شدن وضعیت جدید شاهد طوفان های شدید و بوران های متعدد و سیل و تند باد های مخرب متعددی خواهیم بود که می تواند جان و مال و زندگی شما را به خطر بیاندازد و بسیاری از برنامه هایتان را بهم بریزد و زندگی را بکام شما تلخ کند. طبعا هر چه محل زندگی شما به یکی از این دو اقیانوس نزدیکتر باشد، بیشتر شاهد و درگیر این بلایایی طبیعی خواهد بود و بیشتر از این بابت صدمه خواهید خورد.

طبق معمول همیشه، آنچه در این وبلاگ نوشته می شود صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و این شما هستید که تصمیم گیرنده نهایی در مورد محل آینده زندگی تان در کانادا خواهید بود اما شاید با دانستن این نکات بخواهید در این انتخاب دقت بیشتری کنید. یادتان باشد بعد از جا افتادن در یک شهر، انتقال زندگی تان به شهری دیگر بسیار هزینه بر و دشوار خواهد بود.

برای دیدن نقشه جریانات آبی در کره زمین به این لینک مراجعه کنید

ضمنا اگر کنجکاو هستید بدانید ماحصل گلوبال وارمینگ در خاور میانه چه خواهد بود باید گفت به خشکی و کم آبی و گرمای این مناطق اضافه خواهد شد و هر چند بواسطه جذر و مد های آب هوایی بارش برف در بعضی سالها بیش از سابق خواهد بود اما در مجموع این گرمای تدریخی کل منطقه را به سمت وضعیت جدیدی بسیار خشک و کم آب تر و آفتابی تر خواهد برد.

روز خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 10:49 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................