Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Tuesday, January 16, 2007

هزینه های زندگی در کانادا (قسمت هفتم)

لوازم منزل (تخت خواب، سویس اتاق خواب، سرویس نشیمن، ...)

اولین و مهمترین فاکتور این است چقدر می خواهید در این مورد خرج کنید؟ با هزار دلار می شود یک آپارتمان یک خوابه را مجهز به اثاث اولیه و ضروری کرد، با دویست هزار دلار هم می شود اینکار کرد.

نکته ابعاد و اندازه جایی است که در بدو ورود اجاره کرده اید و بدیهی است که نباید اثاث را متر نکرده بخرید و بعد راه رفت آمدتان در واحد مسکونی مختل شود.

از این عامل اولیه که بگذریم نوبت می رسد به دسته بندی فروشنده ها.

فروشنده های درجه سه

آگهی های این فروشنده ها را می توانید در روزنامه های رایگانی که در ایستگاه های مترو توزیع می شود (یا جعبه آنها را سر بعضی چهار راه را می بینید) پیدا کنید. غالب آنها در خیابان کندی بین سنت کلر تا لارنس هستند و جنس ارزان – و کم کیفیت - می فروشند و می شود با هزار دلار سرویس خواب و سرویس مبل نشیمن و میز و صندلی ناهار خوری خرید.

در صورت استفاده مناسب از آنها، غالبا تا دو سه سال کار می کنند، بنابراین اگر می خواهید علی الحساب در بدو ورود به کانادا روی زمین ننشینید – یا نخوابید- و در عین حال خیلی هم بودجه نگذارید، انتخاب خوبی هستند.

فروشنده های درجه دو

این فروشگاهها زنجیره ای هستند و از صبح تا شب دارند توی تلویزیون خودشان را تکه تکه می کنند و دم به دقیقه حراج می گذارند و پیشنهاد فروش اقساطی یا پرداخت با تاخیر یکساله می دهند (که البته اگر تازه وارد کانادا شده باشید سابقه اعتباری ندارید و شامل حال شما نمی شود). جنس اثاث آنها خوب و قابل استفاده و با دوام است و براحتی دهسال کار می کند (البته اگر بچه آتش پاره خرابکار در منزل نداشته باشید!) و قیمت آنها وحشتناک نیست و با سه چهار هزار دلار می توانید یک آپارتمان یک خوابه را به تمام اثاث تجهیز کنید. ضمنا شاید بخورید به این برنامه های ویژه سالانه شان و یک تلویزیون صفحه بزرگ سونی یا پاناسونیک یا شارپ مجانی و یا دی وی دی پلیر یا ... همراه خریدتان دریافت کنید!

این ها آدرس وب سایت این فروشگاههای زنجیره ای هستند (آدرس شعب فروشگاههایشان را می توانید در سایتشان پیدا کنید):

The Brick

Leons

Bad Boys

IKEA


فروشنده های درجه یک

این فروشنده ها هم زنجیره ای هستند و در سطح شهر چندین شعبه دارند (معمولا در مراکز خرید بزرگ). کیفیت اثاث آنها ممتاز است و قیمتشان هم بالاست. برای یک آپارتمان یک خوابه می توانید براحتی ده هزار دلار خرج کنید! البته کیفیت خدمات بعد از فروش آنها خوب است.

The Bay

Sears

این فروشگاهها شعب ارزانتر هم دارند که به Outlet Store مشهورند و کارشان فروش اجناس زخمی یا خارج از تولید یا لنگه به لنگه ایست که در فروشگاههای اصلی شان مانده و حالا با تخفیف زیاد عرضه می شوند. خریداران این اجناس معمولا هیچ تضمین خاصی در مورد کیفیت اجناس خریداری شده ندارند و باید از نظر روانی هم با لنگه به لنگه بودن اثاث منزل مشکلی نداشته باشند.


فروشنده های درجه یک با تشدید!

این فروشگاهها هم زنجیره ای هستند – با تعداد شعب خیلی کم. در واقع بوتیک اثاثیه هستند و هزینه خرید از آنها مرز خاصی ندارد و می تواند برای یک خانه سه خوابه تا دویست هزار دلار هم برسد. هر چند خیلی بعید است شما خیال داشته باشید همان هفته اول از این خرج ها بکنید، معهذا جهت اطلاع لینک های مربوطه را در اینجا می آوریم:

DeBoers

Ethan Allen

بدلیل تنوع زیاد نمونه ها و وسعت حوزه قیمتی آنها امکان بررسی زیرتر آنها وجود ندارد. لطفا خودتان با مراجعه به وبسایت های مربوطه حساب و کتاب لازم را با در نظر گرفتن مالیات 14 درصدی روی قیمت خرید و هزینه حمل – بسته به فروشنده می تواند از 0 دلار تا 200 دلار روی دست شما خرج بگذارد – انجام دهید.

در قسمت بعدی نگاهی داریم به لوازم برقی منزل.

روز خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 4:53 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................