Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Wednesday, May 30, 2007

آرنولد در تورنتو

آرنولد شوارتزنگر، نه در نقش ترمیناتور که در دیداری رسمی بعنوان فرماندار کالیفرنیا اکنون در انتاریو است و قرارست در مدت اقامتش تفاهم نامه هایی را با دولت استان انتاریو و دولت فدرال کانادا برای توسعه فعالیت های تجاری، مبارزه با گازهای گلخانه ای و توسعه پروژه های تحقیقاتی سلول بنیادی به امضاء برساند.

از دیرباز، کانادا، و خصوصا انتاریو و بویژه تورنتو، مکان مورد علاقه صنایع فیلم سازی هالیوود بوده و نزدیکی جغرافیایی، هزینه پایین تر تولید، هم سطح بودن تکنولوژی فنی و یکی بودن زبان رسمی، سالانه میلیون دلار از بابت روانه کانادا می کند و آرنولد هم به عنوان هنرپیشه در دو دهه گذشته، چندین بار برای فیلم برداری به کانادا آمده است.

دیروز آرنولد بطور سرزده به اتفاق گروه همراهش به یکی از شعب دومینیون – سوپر مارکت های زنجیره ای بزرگ در انتاریو- که محصولات وارداتی کشاورزی کالیفرنیا را – نظیر هندوانه و پرتقال و انگور- عرضه می کرده سر زده و مردم و فروشنده ها را شگفت زده کرده.

کانادا مهمترین مشتری محصولات کشاورزی کالیفرنیاست – بدلیل ارزانی هزینه حمل زمینی و وجود بزرگراههای تجاری متعدد بین دو کشور و اینکه زمستان های طولانی کانادا مانع از تولید وسیع صیفی جات و مرکبات می شود – و رابطه تجاری با این کشور برای دولت ایالتی کالیفرنیا ارزش حیاتی دارد.

برخلاف سرو صدای رسانه ها و به مسخره گرفتن لهجه اتریشی آرنولد و هیکل درشت و خارج از قواره اش، بنظر می رسد کارنامه سیاسی موفقی در دوران زمامداری اش در کالیفرنیا درست کرده باشد و این ایالت در آستانه ورشکستی را از سراشیبی سقوط نجات داده و سامان دهی کرده باشد.

یکی از مشکلات بزرگ کالیفرنیا، ورود مهاجران غیرقانونی مکزیکی – و بعضا سایر ملل آمریکای جنوبی- به این ایالت از طریق مرز مشترک آن با مکزیک – یا نفوذ آنان از سایر مرز ها و کوچ پنهانی آنها به درون ایالت کالیفرنیاست. این عده که فاقد بیمه درمانی هستند و اجازه قانونی برای کار کردن ندارند دست به کار های سیاه می زنند، مالیات نمی دهند و دولت هم مجبور است هزینه تحصیل فرزندانشان و هزینه درمان خودشان را از جیب مالیات دهنده ها بپردازد. کثرت وجود این مهاجران غیرقانونی فشار فزاینده ای به خدمات دولتی وارد می کند و به همین علت بودجه دولت برای خدمات همگانی – مثل بیمه درمان و وام تحصیلی و ... – پایین می آید و این امر مردم این ایالت را شدیدا در مضیقه قرار داده.

درآمد بیشتر، تشابه وضعیت آب و هوایی و دو زبانه بودن مردم کالیفرنیا – که غالبا قادر به تکلم به زبان اسپانیایی هستند- مهمترین جاذبه های این ایالت برای مهاجرهای غیرقانونی اند.

خوشبختانه دور بودن جغرافیایی کانادا از کشورهای آمریکای جنوبی و سرمای زمستان هایش و وجود ایالات متحده در سر راه، و اقلیت بودن اسپانیایی زبانها در این کشور، تا کنون مانع از گسترش این مشکل به کانادا شده است.

روز خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 10:27 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................