Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Tuesday, June 26, 2007

چند خبر


طرح تک بلیطی شدن سرویس حمل نقل شهری تورنتوی بزرگ

اواسط جولای امسال طرح تک بلیطی کردن هزینه تردد در سطح تورنتوی بزرگ (که اصطلاحا GTA، به معنای Greater Toronto Area نامدارد و شامل تورنتو و نواحی چسبیده به آن در شرق و شمال و غرب است) بطور آزمایشی و به کمک داوطلبان به اجرا در می آید. در این طرح، سرویس های TTC و GO و Mississauga Transit با هم همکاری خواهند کرد.

این روش جدید Presto نامگذاری شده است.

برای استفاده از این سرویس کارتهای سبزرنگی بکار خواهند رفت که یک تراشه کامپیوتری و آنتن در خود دارند و به مجرد ورود مسافر به سیستم، کمترین میزان هزینه تردد را بطور خودکار برایش محاسبه کرده و از حسابش کم خواهد کرد. به این ترتیب دیگر لازم نیست مسافرها نگران به همراه داشتن پول خورد کافی یا گرفتن Transfer (برگه ایکه نشان می دهد شما در بدو ورود کرایه کل مسیر را داده اید و اگر مجبور به خروج از وسیله نقیله – مثل اتوبوس یا استریت کار- و ورود به سیستم مترو (یا برعکس) شدید دیگر نیاز به پرداخت هزینه نخواهید بود) باشند.

در عوض این کارتهای اعتباری را باید شارژ کنند و به مبلغ موجودی آن بیافزایند (از طریق باجه های ویژه یا از روی اینترنت). این سیستم به مدت یکسال تا یکسال و نیم مورد آزمایش قرار خواهد گرفت تا کلیه ایرادات و اشکالات فنی و اجرایی آن با درصد بالایی برطرف شوند.


طرح جمع آوری و انهدام اتومبیل های دستکاری شده!

دادستان کل استان انتاریو اعلام کرد از پس اتومبیلهایی که موتور و جلوبندی و سیستم محرکه شان برای مسابقات خیابانی دستکاری شده باشد را در جا – ولو در کارگاه اسپرت سازی یا از مقابل گاراژ خانه مردم - توقیف و منهدم خواهند کرد.

این سختگیری جدید بعد از چند مورد مسابقه خیابانی بین گروههای نوجوان مسابقه دهنده در سطح خیابان که به تصادفات شدید منجر به مرگ منتهی گردیدند اعلام شده است. پیش از این و طبق آخرین تغییر قانون، پلیس موظف شده بود تا اتومبیل کسانی را که اقدام به مسابقه در خیابان کنند توقیف و برای اره شدن از وسط به کارگاه ویژه ای انتقال دهد.

طبق حکم جدید پلیس موظف به بررسی هر اتومبیل دستکاری شده – اسپرت شده – و جلب آن در صورت تایید فنی مبتنی بر کاربرد مسابقه ای آن و اعزام وسیله نقیه به پرس برای انهدام کامل می باشد.

بنا به گزارش دادستانی کل، طبق مصوبه قبلی در شش هفته گذشته پلیس اقدام به توقیف 550 دستگاه خودروی دستکاری شده کرده است که بیشتر آنها با جریمه نقدی و توبیخ قانونی روبرو هستند که بنظر کافی نمی آید و باید مقررات سختگیرانه تری در مورد شان به اجرا گذاشته شود.

روز خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 10:42 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................