Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Friday, July 13, 2007

- اد درستکار (Honest Ed) در سن 93 سالگی گذشت:

امروز، جمعه، مراسم تشیع و خاکسپاری Ed Mirvish معروف به "اد درستکار" با شرکت بیش از سه هزار نفر و حضور گارد احترام پلیس، در تقاطع بلور و بتهرست برگزار می شود.

اد چهره ای آشنا و قدیمی در فعالیت های خیرخواهانه و نوعدوستانه متعدد در تورنتو بود که در طول بیش از شصت سال فعالیت حرفه ای خود، از هزارن نفر مستمند دستگیری کرد و نیازمندان متعددی را زیر پوشش خود گرفت. حراج های سالانه فروشگاهش - مخصوص افراد نیازمند- و تخفیف های ویژه اش به خانواده های کم درآمد، گوشه ای از گستره فعالیتهای عام المنفعه اد در این شهر بودند.

اد فعالیت حرفه ای خود را با کمک همسرش Anne با افتتاح یک فروشگاه البسه بنام "Sport Bar" در زمان جنگ دوم جهانی آغاز کرد. سپس در سال 1948 در یک زیرزمین مغازه ارزان فروشی باز کرد. روش حرفه ای اد در خرید اجناس ارزان قیمت از تجارت های ورشکسته و عرضه آنها با حداقل منفعت به مشتریان به روش Self Service و بدون هر گونه تجمل و هزینه های خدماتی، به موفقیتی چشمگیر بدل گردید و فروشگاه کوچکش رشد کرد و یک بلوک کامل را در برگرفت. اد بعد از آن اقدام به خرید بناهای خیابان مارکام در تقاطع بلور کرد که وقتی درخواستش برای تخریب این ساختمانهای قدیمی و درست کردن یک پارکینگ بجای آنها با مخالفت شهرداری روبرو شد، به تشویق همسر و پسرش آنها را به نرخ نازل به هنرمندان کرایه داد و این کار باعث گردید کم کم این محله به پاتوق هنرمندان و استودیو ها و آتلیه های متعدد هنری بدل شود و نام Mirvish Village بخود بگیرد.

علاقه وی به رشد و توسعه فعالیت های هنری به راه اندازی شرکت هنری Mirvish منجر گردید و چندین برنامه نمایشی صاحب نام در سطح بین المللی از نتایج این حرکت به شمار می رود. اد اقدام به گشایش سالنهای تئاتر جدید و خرید چند سالن مهم قدیمی – از جمله Princess of Wales – و نوسازی و بروزآوری فنی آنها کرد. وی بخاطر فعالیت های هنردوستدانه اش در انگلستان نیز شهرت یافت و از جانب ملکه لفب
Commander of the Order of the British Empire گرفت.

هر کریسمس، اد بیش از ده هزار پاوند بوقلمون رایگان به مردم می داد و در هر سالگرد تولدش مهمانی خیابانی رایگان با غذا و نوشیدنی و موسیقی و برنامه های تفریحی برای کودکان برگزار می کرد. شهرداری تورنتو به افتخار وی روز تولد را Ed Mirvish Day نامگذاری کرد.

برای روحش شادمانی و پذیرش الهی آروز می کنیم.


Link to this log     لینک به این نوشته - 10:48 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

0  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................