Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Friday, January 25, 2008

اخبار روز جمعه!

دالتون مگنتی فرماندار انتاریو در مورد وضع اقتصادی انتاریو به ساکنان این استان اطمینان خاطر داد. وی خاطر نشان کرد که اثر پذیری این استان از رکود اقتصادی ایالات متحده شدید نخواهد بود و ساکنان دلیلی برای ترس از خراب شدن وضع بازار و بروز رکود در انتاریو ندارند. وی در سخنان خود مردم را تشویق به خرید کرد و از آنها خواست از ترس رکود اقتصادی آمریکا دست از خرید در انتاریو برندارند.

وی خاطر نشان کرد که در بخش تولید، اشتغال زایی و نیز حفظ مشاغل همچنان مشکل وجود دارد و خواهد داشت در حالیکه 85 درصد مشاغل در این استان خدماتی هستند و خطری آنها را تهدید نمی کند.

وی در سخنان دیگری خبر از برنامه ریزی برای سختگیر در واردات اتومبیل های کره ای کرد. این تصمیم به این دلیل در دستور کار قرار گرفته است که کره جنوبی در سال 2006 اقدام به صادر کردن 114 هزار دستگاه خودرو به استان کرده است درحالیکه تنها به 100 خودروی ساخت کانادا مجوز ورود به این کشور را داده است! مدیران صنایع خودرو سازی انتاریو این حرکت دولت استانی را مورد قدردانی قرار دادند. لازم به ذکر است که صنعت خودرو سازی در آمریکای شمالی همواره در تهدید هجوم تولید کنندگان کره ای و اکنون چینی و هندی قرار دارد و نظارت سختگیرانه تر دولت در این مورد می تواند از ورود بی رویه این خودرو ها به بازارهای این ناحیه جلوگیری کند.

در خبر دیگری اعلام شد که نرخ تورم انتاریو در ماه دسامبر به 2.4 درصد سقوط کرده است و طبق پیش بینی بانک مرکزی کانادا، مصرف کنندگان شاهد کاهش بیشتری در قیمت ها ماه ژانویه و فوریه خواهند بود. بنا بر پیش بینی های این بانک کاهش رشد اقتصادی کانادا در نیمه اول 2008 ادامه خواهد یافت و از نیمه دوم این سال دوباره این رشد شتاب مثبت خواهد گرفت. این بانک برای مقابله با اثرات رکود اقتصادی ایالات متحده اقدامات اثر گذارنده خود را آغاز کرده است. در اولین اقدام، نرخ بهره بانک مرکزی با بیست و پنج صدم درصد کاهش به 4 درصد رسید.

این پیش بین نرخ تورم در کانادا را رو به افول پیش بینی می کند و میزان 1.5 درصد را تا اواسط امسال در بررسی ها برآورد کرده است.

و حالا یک خبر بی ربط !

میز شام در ارتفاع 50 متری!

یک شرکت بلژیکی برگزار کننده ضیافت های گرانقیمت، اقدام به استفاده از جرثقیل برای بردن میزشام و مهمانان آن به ارتفاع 50 متری زمین کرده است. این شرکت که شام در آسمان نام دارد در اروپا، آسیا، آمریکای شمالی و حتی آفریقای جنوبی اقدام به برگزاری ضیافت شام کرده است.

کرایه یک شب این میز (شامل جرثقیل؛ میز و صندلی و کابین مربوطه و پرسنل معادل 7900 یورو است و هزینه حمل تجهیزات بسته به موقعیت محل محاسبه می شود. این میز 22 نفر مهمان را می پذیرد و صندلی ها (که مجهز به کمربند ایمنی هستند) زاویه آزادی 180 درجه دارند.

برای دیدن تصاویر مجالس برگزار شده اینجا کلیک کنید.


روز خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 9:54 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

15  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................