Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Wednesday, January 02, 2008

مالیات دولتی بر خدمات و کالا یکدرصد دیگر کاهش یافت

GST که مخفف Goods and Services Tax است و مالیاتی است که به کلیه خدمات و نیز کالا تعلق می گیرد از اول ماه ژانویه امسال با یکدرصد دیگر کاهش به به 5 درصد رسید. به این ترتیب این دومین بار است که دولت محافظه کار فدرال از بدو بدست گرفتن قدرت با تکیه بر مازاد درآمد دولت کانادا، به مردم و شرکتها تخفیف مالیاتی می دهد.

بنا بر آمار منتشره، این کاهش مالیاتی برای یک خانواده چهار نفره بطور میانگین بیش از یکهزار دلار صرفه جویی سالانه در بر خواهد داشت. این رقم خصوص برای کسانی که درصدد خرید خانه یا خودرو یا لوازم گرانقیمت برقی باشند بیشتر محسوس خواهد بود.

این کاهش مالیاتی با مخالفت احزاب لیبرال و نئودموکرات مواجه شده است و ایشان معتقدند که این پول باید از مردم گرفت و برای توسعه زیرساختار اقتصادی کشور و فقرزدایی هزینه کرد. لازم به ذکر است که دولت لیبرال که قبلا 7 درصد از مردم مالیات می گرفت گل ویژه ای از این بابت بسر کانادا نزد و صرفا اضافه درآمد دولت را زیادتر کرد و مازاد بودجه فراوانی ببار آورد و خرج اضافه بر سازمانی برای بهبود چیزی انجام نداد! به همین دلیل هم بسیاری از مردم نقد را بر وعده ترجیح می دهند و این یکدرصد را گرامی می دارند!

ضمنا تجربه نشان داده که وظیفه احزاب دیگر، مخالفت کردن با و ایراد گرفتن از هر کاری است که حزب حاکم انجام می دهد و اصولا مهم نیست که سوژه مورد بحث چیست و تنها نکته مهم ایراد گرفتن از آن است!

بهرحال این کاهش درآمد دولت در شرایطی که وضع نابسامان اقتصاد ایالات متحده می تواند به اقتصاد کانادا فشار وارد کند، کمی دست دولت فدرال را در انجام مانوور های اقتصادی خواهد بست.

ایام بکام


Link to this log     لینک به این نوشته - 2:38 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

47  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................