Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Tuesday, July 14, 2009

آیا رکود اقتصادی در کانادا رو به پایان است؟

سخت ترین رکود اقتصادی کانادا بنظر رو به اتمام می آید و دورنمای رشد – ولو در حد متوسط – در آن ظاهر شده است.

بانک مرکزی کانادا در گزارش تابستانه خود از عملکرد واحد های تجاری خبر داد که 61 درصد مدیران ارشد واحد های تجاری، شرایط بهتری را در پیش رو می بینند و 39 درصد واحد های تجاری برنامه استخدام و توسعه نیروی انسانی برای دوازده ماه آینده دارند. پیش بینی می شود دوران رکود در پایان تابستان امسال به سر رسد و حرکت به سمت رشد اقتصادی 2.7 درصدی پیش بینی شده برای سال آینده از پاییز آغاز گردد.

در همین راستا، کمپانی بزرگ معاملات ملک و مسکن ریمکس – ReMax- اعلام کرد که رشد قیمت املاک و نرخ پایین بهره بانکی وام ها کمک بزرگی به رشد این شاخه اقتصادی در ماه ژوئن کرده است و در بازارهای بزرگی مانند تورنتو و ونکوور نرخ رشد بسیار امیدوار کننده بوده است. این کمپانی پیش بینی کرد که تا پایان سال، رشد شاخه املاک و مسکن از نرخ سال 2008 فراتر خواهد رفت.

البته هنوز در مورد میزان دقیق رشد اقتصادی در پایان رکود و سرعت حرکت آن و شاخه های اقتصادی پیشتاز در آن، بحث و تحلیل ادامه دارد. اما آنچه اکثریت به آن باور دارند، به پایان رسیدن رکود و آغاز دوره بازگشت اقتصاد به سطح سالم خود است.

پیش بینی های فعلی نرخ رشد 2.7 درصدی برای 2010 و نرخ های 3.5 درصد و 4 درصد برای سالهای 2011 و 2012 و رسیدن اقتصاد به حد شکوفایی در سال 2013 است. در زمینه نرخ بیکاری پیش بینی می شود که رشد بیکاری – لااقل در شاخه هایی که بیشترین صدمه را دیده اند، مانند خودرو سازی – در سال 2010 ادامه یابد.

بنا بر باور کارشناسان، اقدامات جهانی برای بازگرداندن اقتصاد به دوران شکوفایی، به کانادا بیشتر از ایالات متحده کمک خواهد کرد زیرا که بخش قابل ملاحظه ای از این اقدامات به نفع دارندگان نفت و مواد معدنی است – که کانادا از صادر کنندگان مهم آنهاست.

اقتصاد کانادا همچنین از کمک 80 میلیارد دلاری دولت فدرال و استان – که بیشتر آن در سال آتی وارد عمل می شود – بهره مند خواهد شد که همزمان با گرمتر شدن بازار مسکن در ایالات متحده می تواند اثری مضاعف در بازگشت اقتصاد داشته باشد.

روز خوش


Link to this log     لینک به این نوشته - 10:30 a.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

49  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................