Tehrantonian                 تهرانتویی – یک تهرانی در تورنتو
نکاتی پیرامون مهاجرت به کانادا،زندگی در انتاریو، کاریابی، خرید اولین خانه تان و استقرار با موفقیت
Tips on Immigration to Canada, Living in Ontario, Finding a Job, Buying your first home and settling down Successfully.
جستجو در تهرانتویی  
گزارشات لحظه ای
Reports by the Moment
وضعیت هوای تورنتو
Toronto's Weather

Click for Toronto Pearson, Ontario Forecast
برای دیدن وضعیت هوای سراسر کانادا اینجا کلیک کنید
Click here for Canadian Weather Status

Locations of visitors to this page
تورنتو Toronto
ونکوور Vancouver
تهران Tehran


وضعیت دلار کانادا
Canadian Dollar vs. U$شاخص های بازار سهام
Stock Market Indices
Tehrantonian's Google Ranking

Yahoo bot last visit to Tehrantonian.
Msn bot last visit to Tehrantonian
Wednesday, August 29, 2007

برای پاییز و زمستان انتاریو آماده شویم:

این اطلاعات بیشتر بکار تازه مهاجرین به کانادا می خورد و کسانیکه اولین پاییز و زمستان را تجربه می کنند و بسیاری از این جزئیات از سال بعد برای ایشان جزو بدیهیات خواهد شد:

نکات مهم:

- ملاک مقایسه را آب و هوای تهران قرار داده ایم. شما برای هر شهر دیگر با توجه به تجربیات خودتان آنرا تنظیم کنید.

- پاییز و زمستان در تهران از کانادا گرمتر و خشک تر و ملایم تر است.

- البسه خریداری شده در تهران – حتی اگر وارداتی از اروپا باشند (و تقلبی هم نباشند)- در آب و هوای آن شهر کارساز است و طبعا در آب و هوای انتاریو باید یک قدم عقب تر رویش حساب کرد (یعنی لباس پاییزه تهران بدرد آخر تابستان تا اواسط پاییز انتاریو و لباس زمستانه تهران بدرد اواسط پاییز تا اوایل زمستان انتاریو می خورد). پس اگر دارید چمدان می بندید این نکات را در محاسبه بیاورید.

- برای خرید البسه توصیه شده می شود در تمام روزها – خصوصا آخر هفته – اقدام کرد. از همین الان تا آخر زمستان حراج ها و تخفیف های متعدد برای البسه زمستانه وجود دارد. توصیه می کنم ابتدا به چند مرکز خرید بروید و قیمت ها را مقایسه و بررسی کنید و حدود را بدست بیاورید و بعد برای خرید اقدام کنید. غالبا فروشگاههای بزرگ بیشتر توان برگزاری حراج و دادن تخفیف های جدی دارند. جوینده یابنده است!


پاییز

1- بادگیر نایلونی یا بارانی بلند یا کاپشن نازک (ترکیب بادگیر نایلونی با یک پلوور نازک می تواند کار همان کاپشن را انجام بدهد). این کاپشن یا بادگیر را می توانید در تهران تهیه کنید و اینجا براحتی استفاده کنید چون هوا هنوز سرد زمستانی نشده و این البسه براحتی در مقابل باران و کمی سرما از شما محافظت خواهند کرد.

2- چتر (هر چند نباید زیاد رویش حساب کنید چون اغلب موارد باران به همراه باد و بشکل مورب می بارد و چتر تنها می توانید در باد ملایم یا متوسط از شما محافظت کند و اگر باد شدید باشد چتر را می شکند یا پشت برو می کند).

3- کفش مقاوم در برابر آب، دارای عاج معمولی و حتی صاف (چون فعلا از یخبندان خبری نیست و غالب معابر نیز تخیله آب خوبی دارند و آب در سطح بندرت جمع می شود). کفش چرمی هم می شود استفاده کرد منوط براینکه هر روز صبح واکسش بزنید (با این واکس های آماده شفاف یا با این اسپری های ضد آب که مغازه های کفاشی و نیز بعضی سوپر مارکت ها می فروشند).

4- سعی کنید لایه لایه بپوشید. یعنی مثلا یک پیراهن بپوشید و رویش یک پلوور نازک و روی آن هم بادگیر یا کاپشن پاییزه تا وقتی گرمتان شد بتوانید پوشش لازم را با درجه محیط راحت تر تنظیم کنید.

5- اگر خیلی حساس هستید وممکن است باد پاییزی اینجا – که در مقایسه با تهران بهر صورت سردتر است - باعث سرما خوردن شما بشود، کلاه بافتنی یا هدبند همراه ببرید.


زمستان

توصیه می کنم دو جور لباس زمستانه داشته باشید. یک نوع برای سرمای عادی از حدود صفر درجه تا منفی 15 درجه و نوع دیگر برای سرمای شدیدتر از منفی 15 تا منفی 30 درجه (و ندرتا البته تا منفی 40 درجه). میزان مقاومت سرمای کاپشن ها را می توانید از فروشنده ها بپرسید یا احیانا در اتیکت های متصل به لباس بخوانید. اگر فروشنده مطمئن نبود و روی کاپشن هم چیزی در این مورد ندیدید، سعی کنید آنهایی را بخرید که از عایق Thinsulate استفاده می کنند. این نوع عایق سبک اما در برابر مقاوم است.

1- کاپشن کلاهدار (یا باقابلیت اتصال کلاه).

2- شالگردن (از نوع پشمی یا fleece – کرکی - که پهن و بلند باشد.

3- پلوور کرکی یا پشمی در ضخامت های مختلف.

4- کلاه پشمی یا کرکی. (ترجیحا با عایق بندی Thinsulate).

5- دستکش بافتنی (اوایل سرما) و مجهز به Thinsulate (برای وسط سرما).

6- زیرشلواری کرکی (اگر پایتان احساس سرما می کند و ممکن است اذیت شوید). اگر کاپشن بلند باشد و تا بالای زانو برسد نیازی به این بخش ندارید. همینطور از سال بعد به احتمال زیاد به سرما مقاوم تر شده اید و نیازی به زیر شلواری نخواهید داشت.

7- جوراب ساق بلند (کرکی یا ورزشی). این را نیز احتمالا از سال دیگر لازم نخواهید داشت.

8- کفش محکم عاجدار (برای روزهایی که فقط سرد هستند و کمی هم زمین یخ بسته ولی از برف خبری نیست و معابر پاک هستند). دقت کنید که این کفش ها نیز باید مقاومت سرمایشان معلوم باشد و ترجیحا از عایق Thinsulate استفاده کرده باشند.

9- پوتین ساق کوتاه یا ساق بلند برای روزهای که در معابر برف نشسته و نمی خواهید وارد کفشتان بشود. همان خصوصیا ت مقاومت در سرما را باید داشته باشند و ترجیحا باید چرمی یا پلاستیکی باشند تا شوره نزنند.

10- عینک آفتابی یا طبی می تواند از برخورد مستقیم سوز با چشمان شما جلوگیری کند.

چند توصیه:

- روزهای سرد، قبل از خروج از منزل، به صورت و دست ها کرم نرم کننده و بعد از آن کرم ضد آفتاب بزنید (یا از کرم های ضدآفتابی استفاده کنید که دارای مواد نرم کننده هستند. آفتاب انتاریو درخشان و سوزاننده است و انعکاس آن روی برف و یخ در کنار سرما و خشکی هوا، می تواند نقاطی از پوست بدن را که فاقد پوشش هستند خشک کند و صدمه بزند.

- اگر با خود کیف بزرگ – یا کوله پشتی – حمل کنید، می توانید با وارد شدن به اتوبوس یا مترو یا فضاهای سرپوشیده، کلاه و شالگردن و دستکش را در کیف بگذارید و راحت تر آنها را حمل کنید.

- قبل از خروج از خانه یک لایه جدید واکس یا ماده محافظ شفاف روی کفش ها بمالید و بعد از بازگشت به خانه (و خشک شدن بدنه کفش ها) آنرا را با دستمال مرطوب تمیز کنید (تا نمک و شوره برف از آنها پاک شود) و بلافاصله واکس بزنید تا رویه آنها عمر طولانی تری داشته باشد.

- در روزهایی که سوز هوا سرد است، از درآوردن دستکش یا بازکردن شالگردن یا برداشتن کلاه در فضای باز خودداری کنید. گاهی چند ثانیه قرار گرفتن در سوز می تواند باعث خشک شدگی و سرمازدگی پوست شود.

- داروی سرما خوردگی و ویتامین ث اضافی همراه داشته باشید و به صلاحدید خود با شروع علایم سرماخوردگی نسبت به آن واکنش نشان دهید.

- در صورت احساس سرمای بیش از حد به یکی از کافه تریا ها یا قهوه فروشی های زنجیره ای اطرافتان بروید و خود را به یک لیوان چای یا قهوه داغ مهمان کنید. گاهی کمی چای داغ بسرعت آثار سرما را در وجود آدم محو می کند!

- تفریح و سرگرمی زمستانه برای خود جور کنید. مثلا کفش اسکیت بخرید و اسکیت تمرین کنید یا با دوستانتان به اسکی بروید. از زمستان طولانی استفاده کنید تا حوصله تا سر نرود. لوازم اسکی و اسکیت را می توانید الان که تازه آمده اید و درآمد ندارید از فروشگاههای Play it again و سایر دست دوم فروشی ها بخرید یا در محل پیست کرایه کنید. غالب مراکز تفریحی وابسته به شهرداری ها سرویس رایگان استفاده از تسهیلات یا کرایه ارزان لوازم دارند. پیست های اسکی نیز وبسایت دارند و اطلاعات مربوط به کرایه وسایل و بلیط بالابر و ... را نوشته اند. ماهیگیری روی یخ نیز از جمله سرگرمی های زمستانه این استان است.

ایام خوش!


Link to this log     لینک به این نوشته - 2:19 p.m. -                                                 مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

18  Comments   اظهار نظر از طرف دوستان
........................................................................................